Опитування було проведене Дослідницьким центром «Імідж-Контроль» з 23 по 25 березня 2024 року в Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та Одесі. Дані зібрані за допомогою технології Express-poll.

Вуличне опитування проводилося методом «face-to-face» за випадковою вибіркою, яка включала 1206 респондентів віком від 18 років та старших. Вибірка репрезентативна для дорослого населення міст, в яких проводилося опитування за ознаками вік та стать. Статистична похибка (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,8%.

«Як ви вважаєте, скільки часу ще продовжиться війна з Росією?»
(% серед усіх опитаних)

Кожен українець прагне якнайшвидшого закінчення війни, втім дослідження показує,  що більшість опитаних (60%) не вірить в її швидке завершення і прогнозують тривалість російської агресії  від 2 років і більше. Тоді  закінчення війни через півроку-рік очікують 40% респондентів.

«Чи довіряєте Ви ЗСУ?»

(% серед усіх опитаних)

 

Збройні Сили України уособлюють для опитаних взірець сил, на які покладаються усі надії і які готові підтримувати абсолютна більшість опитаних українців – 95% висловлюють свою довіру до ЗСУ.

«Як ви вважаєте, чи зможуть ЗСУ визволити окуповані Росією території?»
(% серед усіх опитаних)

Попри складну ситуацію на фронті в настроях опитаних сьогодні превалюють оптимізм і віра в перемогу України над ворогом. Так більше 2/3 респондентів впевнені, що ЗСУ зможуть звільнити від російських загарбників більшість окупованих територій: 36% відзначили, що Україна звільнить усі території, включаючи Крим, 13% – що будуть звільнені окуповані території включно із Донбасом, але не Кримом, а ще 21% – що звільнені будуть ті території, які були окуповані з лютого 2022 року.

«Чи повинна Україна укласти мирну угоду з Росією ціною втрати частини власної території?»
(% серед усіх опитаних)

Більше 3/5 опитаних виступають проти будь-яких мирних угод із Росією, в особливості якщо мова йде про втрату українських територій.

«Яким чином, на Вашу думку, закінчиться ця війна?»
(% серед усіх опитаних; * респонденти могли обрати декілька варіантів відповідей)

На сьогодні лише трохи більше 1/3 респондентів вірять у повну перемогу України і отримання виплат репарацій, а також 1/5 впевнені, що по закінченні війни відбудеться зміна режиму у Москві і буде підписано угоду із новою владою в Росії.

Тоді як ще 27% опитаних схиляються до думки, що війна переросте у заморожений конфлікт, який буде тягнутися роками, а 8% – що з часом буде підписано мирну угоду із Росією на її умовах, включаючи втрату Україною частини територій.

Див. Частина 2. Соціально-політичні орієнтації громадян України: ставлення до білоруської та російської опозиції, а також бачення дій по відношенню до російських олігархів»