Опитування було проведене Дослідницьким центром «Імідж-Контроль» з 23 по 25 березня 2024 року в Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та Одесі. Дані зібрані за допомогою технології Express-poll.

Вуличне опитування проводилося методом «face-to-face» за випадковою вибіркою, яка включала 1206 респондентів віком від 18 років та старших. Вибірка репрезентативна для дорослого населення міст, в яких проводилося опитування за ознаками вік та стать. Статистична похибка (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,8%.

Див. Частина 1. «Соціально-політичні орієнтації громадян України. Оцінки та перспективи військового протистояння із Росією»

«Чи потрібно вже зараз працювати над тим, щоб після перемоги України у цій війні в Росії встановилася влада, яка забезпечить безпеку та відшкодування наслідків війни Україні?»
(% серед усіх опитаних)

Майже 2/5 опитаних вважають, що вже сьогодні потрібно працювати над тим, щоб в Росії після війни до влади прийшли демократичні сили, які б забезпечили безпеку України  і були готові відшкодувати ті збитки, які були нанесені нашій країні під час війни.

Водночас 24% респондентів виступають категорично проти будь-яких відносин із РФ, в тому числі і за умови зміни влади в Росії на “дружню” до України.

«Чи чули Ви про ведення бойових дій Російським добровольчим корпусом, Легіоном «Свобода Росії» та «Сибірським батальйоном» на території Білгородської та Курської областей проти режиму Путіна?»
(% серед усіх опитаних)

Опитування також фіксує скоріше позитивне ставлення значної частини українських громадян до дій російської опозиції, яка бореться проти режиму Путіна, а насамперед до дій РДК, Легіону «Свобода Росії» та «Сибірського батальйону» – більше 4/5 опитаних обізнані про бойові дії цих формувань на території Білгородської та Курської областей РФ.

61% опитаних вважають, що в майбутньому РДК, Легіон «Свобода Росії» та «Сибірський батальйон» здатні усунути від влади путінський режим і сформувати нову політичну еліту в Росії. Втім за оцінками опитаних для цього ще потрібно багато працювати і головне збільшити чисельність цих військових угрупувань.

Водночас, біля 2/5 опитаних не вірять в результативність дій РДК, Легіону «Свобода Росії» та «Сибірського батальйону», відзначаючи, що означені формування не будуть спроможними переломити в Росії ситуацію і сформувати нову політичну еліту.

«Чи повинна, на вашу думку, українська влада підтримувати дії Російського добровольчого корпусу, Легіону «Свобода Росії» та Сибірського батальйону?»
(% серед усіх опитаних)

53% опитаних переконані, що українська влада повинна підтримувати діяльність РДК, Легіону «Свобода Росії» та «Сибірського батальйону», оскільки це буде на користь Україні і може посприяти нашій перемозі.

В якості такої підтримки 42% вбачають насамперед дипломатичні зусилля українських політиків аби переконати Захід визнати російських опозиціонерів, що виступають проти Путіна легітимними представниками РФ; 14%  – відзначають підтримку на інституційному та фінансовому рівнях.

Водночас 47% опитаних виступають категорично проти будь-якої підтримки російських та білоруських опозиціонерів з боку України.

«Кому насамперед має надати Україна підтримку?»
(% серед усіх опитаних)

«Якими діями Україні слід надати підтримку російським та білоруським опозиціонерам, що зі зброєю у руках борються проти Путіна?»
(% серед усіх опитаних)

«Як на вашу думку, ті росіяни, які сьогодні воюють у складі Російського добровольчого корпусу, Легіону «Свобода Росії» та Сибірського батальйону, чи зможуть вони сформувати в Росії нову політичну еліту після усунення режиму Путіна від влади?»
(% серед усіх опитаних)

«Чи варто Україні підтримати Світлану Тихановську, яка очолює тих білорусів, які не визнають режим Лукашенка?»
(% серед усіх опитаних)

Що ж стосується С.Тихановської , то вона не знаходить подібної підтримки серед опитаних. 37% респондентів взагалі не володіють інформацією про те, ким вона є.

Водночас 36% схиляється до того, що Україні варто підтримати С.Тихановську як очільника тих білорусів, хто не підтримує режим Лукашенка, а 27% – виступають проти цього.

«Чи повинно бути націоналізоване майно російських олігархів в Україні?»
(% серед усіх опитаних)

Щодо того чи повинне бути націоналізоване в Україні майно російських олігархів, то тут думки опитаних є одностайними – 86% підтримують таку ініціативу. І лише 6% опитаних виступили проти такого кроку.

«Чи погодитесь Ви на помякшення санкційного режиму для російських олігархів і за яких умов?»
(% серед усіх опитаних)

½ респондентів виступають також проти будь-якого пом’якшення санкцій для російських олігархів.

Втім, біля 2/5 опитаних припускають таку можливість за умови, якщо російські олігархи будуть здійснювати виплати на користь ЗСУ, виплати у фонд боротьби проти режиму Москви і нададуть свідчення на міжнародному рівні проти путінського режиму.